spotkania na wschodzie
pl ru

Zabytki, Rosja

Rosja (3) | Wszystkie artykuły (3)

PAŁAC ZIMOWY W SANKT PETERSBURGU
Pałac Zimowy jest przykładem przepięknej carskiej rezydencji. Posiada ciekawą architekturę, bogatą kolekcję dzieł sztuki, które znajdują się w Ermitażu. Jest to najciekawszy i najważniejszy zabytek Sankt Petersburga, a także unikat w skali Europy. Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu Moniki Run.
Zabytki, Rosja więcej
KREML
Kreml w Rosji to piękna, ogromna budowla z czerwonej cegły z murami obronnymi, wieżami i basztami. Składa się z zespołu budynków administracyjnych i sakralnych. Powstała w stylu renesansowym na przełomie XII - XIX wieku. Na Kreml prowadzą dwie baszty: Borowicka i Trocka. Zostały one zaprojektowane w stylu renesansowym przez dwóch Włochów: Pietra Antonia Solariego i Bona Friazina. Zapraszamy do lektury artykułu Moniki Run
Zabytki, Rosja więcej
MOSKWA
Moskwa - stolica, największe miasto Rosji oraz największe miasto w Europie (11,88 mln ludzi). Leży w zachodniej części kraju nad rzeką Moskwą. Obecnie jedno z najważniejszych ośrodków finansowych świata. W 2011 roku Moskwa zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby zamieszkujących ją miliarderów (79 osób). Polecamy artykuł Pani Moniki Run.
Zabytki, Rosja więcej