spotkania na wschodzie
pl ru

NASZE INICJATYWY, Inne

Promocja wiedzy o Polsce – kultura, język, historia i współczesność

Projekt „Promocja wiedzy o Polsce – kultura, język, historia
i współczesność” w Daugavpils

Lato, sierpień… projekt “Promocja wiedzy o Polsce” i my: grupa młodzieży z naszego Gimnazjum Państwowego im.J.Piłsudskiego w Daugavpils z Łotwy oraz nasi rówieśnicy z Rosji i Białorusi. To już miłe wspomnienia, które odświeżyliśmy aby dzielić się z naszymi kolegami i koleżankami.

Opowiedzieliśmy w prezentacji o swoim pobycie w Warszawie, o nowych przyjaciołach, o wycieczkach , o ludziach, o kulturze. Każdy wyjazd do Kraju otwiera nowe horyzonty, pokazuje jak szeroki jest świat. Dzielimy się tym co przeżyliśmy, czego nauczyliśmy się i już w tym momencie jesteśmy osobami, które uczą, pokazują drogę młodszym. Byliśmy dumni, że reprezentowaliśmy nasz kraj w Polsce, a teraz możemy pokazać stolicę Polski, opowiedzieć o tym, co można tam zobaczyć, jak wykorzystać nowozdobytą wiedzę w prowadzeniu zajęć lub prezentowaniu swoich projektów.

Powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o Polsce, tym bardziej, że uczestnicy dostali nagrody za trafne odpowiedzi . Patrząc na brelok czy książkę, koszulkę czy magnesik ,nagrodę w konkursie wiedzy, pojawia się nam „kolorowa” Polska – kraj, gdzie czujemy się jak w domu i chcemy tam wracać.

W szkolnej bibliotece, gdzie zawsze jest miejsce na nasze wystawy, zaprezentowaliśmy zdjęcia z naszego pobytu w Warszawie, z udziału w projekcie ”Promocja wiedzy o Polsce”.

Wspólnie śpiewana piosenka ”Płynie Wisła” zakończyła nasz krótki projekt, w którym chcieliśmy pokazać jak piękny jest kraj, jak życzliwi są ludzie. Mówimy, że my- Polacy...nie z Polski...z Kresów...i dumni z tego jesteśmy.

Jolanta Smulko
Klasa 9

Państwowe Gimnazjum Polskieim J.Piłsudskiego w Daugavpils

Komentarze użytkowników
+ Dodaj komentarz
Wpisz swój komentarz oraz wypełnij pole Nazwa użytkownika!
Twój komentarz:
Nazwa użytkownika: